Кошаркаши Војводине у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа

Share on google
Google+
Share on email
Email

Кошаркаши Војводине пласирали су се у полуфинале Купа Радивоја Кораћа, пошто су данас у другом четвртфиналу изненадили ФМП и победили са 73:67. Противник у борби за финале биће им екипа Меге која је победила Младост 93:69.

Екипу Мирослава Муте Николића до победе су предводили Душан Беслаћ са 19, односно Крсто Бјелица и Никола Гаћеша са по 15 поена. У екипи из Железника истакли су се Стефан Ђорђевић са 17 и Немања Ненадић са 11 поена.

ФМП је боље ушао у меч и повео 6:0, али је Војводина брзо ухватила прикључак и у 5. минуту је било 10:10. Цела прва четвртина је била прилично изједначена, а Новосађани су после тројке отишли на прву паузу са 20:19.

Одлично је Војводина парирала и у уводним минутима друге четвртине тиму из Железника, у 15. минуту после серије 13:4 дошла до прве двоцифрене предности – 33:23. Ништа није ишло од руке „пантерима“ у том делу игре, имали су проблема у реализацији, али су их покренули Човић и Ђорђевић и смањили су минус на 32:35 два минута пре полувремена. Ипак, домаћини су на велики одмор отишли са „плус шест“ – 38:32.

И на старту другог полувремена Војводина је деловала сигурније на терену, али је ФМП држао резултатску неизвесност. Половином треће четвртине екипа тренера Мирослава Николића повећала је предност на 48:42, а после тројке Гаћеше, па Беслаћа, у 29. минуту било је великих 54:44. И даље ФМП није поентирао, ређали су се промашаји, а домаћи су то кажњавали до највећих 58:44 на крају треће деонице.

Погодио је Радовановић тројку на почетку последње четвртине, па Ђорђевић за два (49:59) и најавили повратак „пантера“ у меч. Уследила су још два успешна напада тима из Железника за 53:59, али није се дала Војводина. Поново је Гаћеша погодио за три (64:55), али је Човић држао ФМП у игри. После поена Савића 3:15 пре краја Новосађани су повели 68:59, покушавали су Београђани али их шут никако није служио, па је Војводина рутински привела меч крају и направила велико изненађење пласманом у полуфинале.

У првом мечу дана, најефикаснији у победничком тиму Меге био је Филип Петрушев са 22 поена, Лука Церовина је додао 19, Карло Матковић је уписао 16, а Марко Симоновић је додао 14 поена уз 16 скокова. У екипи Младости најбољу ролу имао је Игбану са 15 поена.

Мега је одлично отворила утакмицу и захваљујући расположеним Симоновићу и Петрушеву после само два минута повела 8:0, а онда и 16:6. Покушавали су Земунци да ухвате прикључак, борбеном игром стигли до 13:20 у 7. минуту, али су у финишу четвртине изабраници тренера Владе Јовановића појачали ритам и на први одмор отишли са „плус 17“ (31:14).

Контролисала је игру Мега и у наставку меча, али је после пар везаних поена Младост смањила на 26:37 у 13. минуту, па је тренер Јовановић реаговао тајм-аутом. У овом периоду екипа тренера Драгана Јаковљевића била је много конкурентнија квалитетнијој Меги, која није успевала да драстично повећа разлику и већ тада реши питање победника, али је на полувремену имала значајних 56:42.

На старту треће четвртине Младост је имала неколико одличних акција и серијом 8:0 после два и по минута игре пришла на 50:56. Међутим, Мега је брзо одговорила и преко Симоновића и Матковића поново стекла двоцифрену предност – 66:50, 25. минут. Наставила је Мега сјајну серију 16:1 и у 27. минуту имала до тада највећих „плус 21“ – 72:51.

Повећао је Церовина тројком на почетку последње деонице на 79:56, нешто касније и на 88:63, па је питање победника и дефинитивно било решено.