КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Каква драма у СПЕНСУ, Давидовац и Лазић донели Звезди финале

Email
Црвено-бели против Мега Сокербета за трофеј. Кошаркаши Црвене звезде други су финалисти Купа Радивоја Кораћа пошто су савладали Партизан са 79:78 (22:27, 18:19, 15:12, 24:20) у неизвесној завршници коју је одлучио Бранко Лазић украденом лоптом Маркусу Пејџу у последњим тренуцима меча, после пенал серије у последњем минуту. Црвено-бели ће у финалу играти Мега Сокербета који је у првом полуфиналу савладао Војводину.Партизан је много боје отворио меч и генерално био бољи у првом полувремену, а црно-бели су константно били у предности, највише захваљујући одличном шуту из игре, пре свега за три поена у којем су предњачили Маркус Пејџ и Огњен Јарамаз. Звезда је успевала да одржи корак са црно-белима, али ниједног тренутка није била у прилици да дође довођства, док је Партизан на полувремену водио 46:40. Црно-бели су у трећој четвртини успели да дођу и до двоцифрене предности 51:40 поенима Мике. Међутим, црвено-бели су успели да подигну ниво игре у одбрани, а у нападау је осим Лојда и Давидовац све више преузимао одговорност и на крају треће четвртине је Партизан имао само три поена предности 58:55. У последњих 10 минута је боље ушао Партизан, али је Звезда убрзо успела да се врати у меч и почела је неизвесност у којој се дуго играчло кош за кош да би у последњим минутима уследила и пенал завршница у којим су играчи оба тима били веома прецизни да би победника одлучио Лазић сјајном крађом лопте Пејџу. Кошаркаши Партизана и Црвене звезде од 21 час играће у великој дворани СПЕНС у Новом Саду други полуфинални меч Купа Радивоја Кораћа у којем црно-бели бране трофеј освојен прошле године када су у финалу савладали управо црвено-беле, а победник овог меча играће против Мега Сокербета која је савладала Војводину са 82:75. Партизан је имао прилично тежак посао у четвртфиналу пошто је упркос двоицфеној предности током меча, тек у узбудљивој завршници успео да савлада чачански Борац. На другој страни је Црвена звезда имала знатно лакши посао против Радничког из Крагујевца и остварила убедљив тријумф, али је тим са Малог Калемегдана на финалном тунриру купа без петорице играча пошто су Кори Волден, Ленгстон Хол, Лендри Ноко, Дуоп Рит и Кино Колом заражени корона вирусом. Због свега тога статус макар благог фаворита је на страни Партизана, али дерби је увек доносио велику неизвесност па се ни сад не може са сигурношћу тврдити ко ће на крјау бити други финалиста.